Prijzen gaan omhoog.

CBS: alle leaseauto's snel duurder
De tarieven voor leaseauto’s gingen in het tweede kwartaal met gemiddeld 1,6% omhoog ten opzichte van Q1. Daarmee wordt de grootste kwartaalstijging van de afgelopen jaren genoteerd. De leaseprijzen voor dieselauto’s gingen het hardst omhoog – een doorsnee dieselauto kost 'in de lease' 2,5% meer dan in het eerste kwartaal. Benzineauto’s klommen 1,5%, elektrische auto’s werden 2,3% duurder, aldus metingen van het CBS. Sinds de start van de metingen in 2015 (=100) staat de prijsindex voor private lease inmiddels op 104,3 punten, terwijl de index voor zakelijke lease iets minder snel klom - deze staat in Q2 op 103,4 punten.

Opmerking ATC: Nu afwachten wat er in het najaar gebeurd. De BPM zal gaan stijgen door de andere testmethode van emissie.